Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ne, každý let je zvlášť, vždycky 48 hodin předem. Naštěstí skoro všude stačí elektronický boarding pass v mobilní aplikaci a nemusí se tisknout papír (stačí zkontrolovat v jejich seznamu letišť, nebo je to vždycky někde u toho konkrétního letu napsané).

0 Citovat

😂🤦‍♀️ no u Abu Dhabi pisou, ze se musi vytisknout😂… jinak jsem to koupila na jarnaky 2024. Takze budeme resit papirovy BP, snad to v hotelu nebude problem😇🙄.

0 Citovat

Já mám taky na jarňáky 2024, tak doufám, že to nebude podle toho sejčkování, že všechno ruší. Tisk papíru jsem zatím nikde neřešila, ale teda doufám, že s tím žádný problém nebude.

0 Citovat

My uz jsme tiskli na Malte BP v hotelu🤷. Snad to bude u Arabu ok. Letime (budu doufat, ze poletime) do Dubaje a zpatky z Abu Dhabi.

0 Citovat

Online check-in nestaci ani na Islande a v Jordansku. Na prepazke Wizz bez poplatku vytlaci papierovu letenku.

Snazim sa najst spolocneho menovatela a ak ste tlacili aj na Malte - zeby pre lety non-Schengen?

0 Citovat

"Online check-in nestaci ani na Islande a v Jordansku. Na prepazke Wizz bez poplatku vytlaci papierovu letenku."

Na to bych se tedy moc nespoléhala, mají jasně napsané, že pokud letiště neumožňuje elektronický boarding pass, tak je potřeba si přinést vytištěný.

U Ammanu mají umožněný boarding pass v mobilní aplikaci, ale když jsem udělala v aplikaci check-in, tak místo obvyklého BP mi to napsalo něco ve smyslu "toto není platný BP, dostavte se před odletem na check-in přepážku", ale bylo to kvůli kontrole pasů nebo něco takového, tam nám pak chlapík ten BP vytiskl a ještě sám od sebe nabídl, že nás posadí k sobě (i když předtím jsme měli ty náhodně vygenerovaná místa rozdělená).

1 Citovat

Potom pre info vcera som nasiel ze cestujuci s wizz air maju zdarma z abu dhabi bus do dubaja. Tiez som sa nechal zlakat 03/2024 letenky a okorenil som to kupou na Maledivy snimi cca 250€ to vyslo na osobu( vienna-abu - male). Stym ze ratam zmeny a prisposobim tom potom casovo ako sa mi bude hodit.( Pripadne 120% refund a kupa novych ak budu lacnejsie)

0 Citovat

Muzes na ten bus dat odkaz? Dekuji

Jinak pozor 10.3.2024 zacina Ramadan na mesic. Jinak Maledivy jsou taky nekdy v planu, da se to koupit.

0 Citovat

Reni85 napsal(a):

Online check-in nestaci ani na Islande a v Jordansku. Na prepazke Wizz bez poplatku vytlaci papierovu letenku.

Snazim sa najst spolocneho menovatela a ak ste tlacili aj na Malte - zeby pre lety non-Schengen?

Na Malte to chtela Air Malta🤦‍♀️😂.

0 Citovat

Mandre 

https://whatson.ae/2022/09/new-s...i-airport/

0 Citovat

Diky. To se hodi.

Jeste, kdyby jste byli tak hodni, nekdo a napsali mi, jake jsou moznosti v pripade ruseni nebo zmeny u wizzu, jak funguji ty flexibilni letenky? 

0 Citovat

Ano za rok 03/2024

Ma to vela vyhod... Ked viete co robite a pri wizz air duplom.

1 Citovat

Presne. Kdo je pripraven, neni zaskocen. Komu neni rady, tomu neni pomoci, jestli mam pokracovat….

1 Citovat

summit.finland

Jj, nám přišlo upozornění o posunutí letu o 2 hodiny později cca 12h předem. 

Fakt paráda. S Wizzairem letím podruhé a pravděpodobně naposledy. 

1 Citovat

Můžu poprosit o radu protřelejší. Odlet z Phy dnes, byl před časem přesunut na 21:35. Dnes ráno mi přišlo posunutí na 23:35. A teď další posunutí vlastně už zítra 00:10.

To je strašně pozdě. :-/ 

Co teď? Kdybych koupila letenku třeba jeste na dnešek u jiné společnosti? Tak mi to WA zaplatí? Anebo jen kdyby došlo k úplnému zrušení letu?

A případně mám nárok na nějaké odškodnění? Délka letu cca 1500km. 

0 Citovat

Na kompenzaci máte nárok, pokud Vám změní let méně než 14 dní před odletem tak, že přilet do destinace bude pozdější o více jak 3 hodiny. Rozhodně Vám Vámi koupenou jinou letenku nezaplatí. 

 

1 Citovat

Pavel.Planespotter: děkuji. No a mně teď přišlo, že ten let zrušili úplně. :-O

To je ,,dobrý ", protože já tam mám už hotel zaplacený. 

Popravdě, vůbec teď nevím, jak to vyřešit .... 😥

0 Citovat

Za zrušený let by mělo být 600 € a měli by uhradit rozdíl mezi cenou původní a nové letenky.

Ale vyrazit to z nich bude chtít hodně trpělivosti a asertivity. A nejspíš to stejně skončí u nějaké vymahačské agentury.

1 Citovat

  • více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
  • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
  • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

  • 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

V případě, že byl let zrušen a došlo k přesměrování na jiný let, který do cíle doletí od 2 do 4 hodin později oproti původnímu času, aerolinka má nárok na snížení částky o 50%.

 

1 Citovat

P. napsal(a):

Pavel.Planespotter: děkuji. No a mně teď přišlo, že ten let zrušili úplně. :-O

To je ,,dobrý ", protože já tam mám už hotel zaplacený. 

Popravdě, vůbec teď nevím, jak to vyřešit .... 😥

Hlavně nepanikařit a spíše se snažit odletět a pokud bude zpoždění, máte nabito na vymáhání kompenzace. Do hotelu napište, že let má zpoždění a dorazíte později. 

 

3 Citovat

Mıchal napsal(a):

Za zrušený let by mělo být 600 € a měli by uhradit rozdíl mezi cenou původní a nové letenky.

Ale vyrazit to z nich bude chtít hodně trpělivosti a asertivity. A nejspíš to stejně skončí u nějaké vymahačské agentury.

Ehm, tak to opravdu ne. Je to 250€ (Řím je blízko). A žádný rozdíl v ceně letenky hradit nemusí - to je nějaká lidová tvořivost.

Jediné, co musí, tak vrátit  peníze za neproletěné letenky (+ zmínená kompenzace).

2 Citovat

P. napsal(a):

Pavel.Planespotter: děkuji. No a mně teď přišlo, že ten let zrušili úplně. :-O

To je ,,dobrý ", protože já tam mám už hotel zaplacený. 

Popravdě, vůbec teď nevím, jak to vyřešit .... 😥

Pokud to opravdu zrušili, tak toho moc nevyřešíte - jedině zrušit ubytováni. Pokud ale máte nerefundovatelnou rezervaci hotelu, tak i to je zbytečné.

A pokud do toho říma opravdu potřebujete, tak si koupit jinou letenku (bude drahá). A pak už jen doufat,  že z Wizzu dostanete kompenzaci (pokud to není počasím apod).

edit: opravdu ho zrušili? vidím na tom římu , že se někdy v poslední čtvrthodine zpoždění zmenšilo oproti stavu v poledne. a tatáž informace je i na webu wizzu

0 Citovat

Děkuji všem, už se to vyřešilo, když si ten mail  opoledne přečetl syn. Njn, prostě jsem si to špatně přečetla, jednalo se o zpoždění. Já tam viděla zrušení. 8:) To je tak, když čtěte bez brýlí a s žehličkou v ruce. 

Nicméně ještě jednou díky za poskytnuté informace. 

Na check-inu jsme dostali stravenky na jidlo v hodnotě 94Kč/os. A pokud by se let odlet opozdil o vice jak 3 hod, kompenzace 250E/os. Tak nás informovali na letišti. Takže teď vlastně nevím, co si přát víc. :)

Pavel Krcho: celý tenhle let je podivný, od koupě letenky odlet změnili už několikrát.  Ale zatím to vypadá, že odletime. 

Akorát nevíme kdy, letadlo, se kterým bychom měli letět, je stále v Kišiněvě. 😅

0 Citovat

Jen malá oprava - nejsou to tři hodiny na odletu, ale příletu

0 Citovat

Pavel Krcho: ano, máte pravdu. 👍 

 

0